Ponad setka australijskich hodowców korzysta z aplikacji Foal App alarmującej o zbliżającej się akcji porodowej klaczy. Czy nowe rozwiązanie wzbudzi zainteresowanie hodowców na całym świecie?

Rozwiązanie po raz pierwszy zostało zaprezentowane kilka miesięcy temu podczas międzynarodowych targów Equitana, a następie jego twórcy – rodzina końskich fascynatów z West Gippsland w Australii – prezentowali możliwości FoalApp podczas kongresów weterynaryjnych. Aplikacja wykorzystuje sensor z zamontowanego w kantarze klaczy telefonu, który informuje o jej pokładaniu się. Za pośrednictwem wmontowanej kamerki oraz głośnika – właściciel klaczy może również ocenić, czy rozpoczęła się akcja porodowa.

Aplikacja umożliwia śledzenie kilku klaczy jednocześnie, wykorzystuje transmisję danych za pośrednictwem sieci komórkowej lub wi-fi i co istotne pozwala przekazywać informacje bez względu na warunki pogodowe. Koszt wykorzystywania aplikacji – to około 10-20 dolarów tygodniowo, natomiast samo urządzenie z czujnikiem to wydatek rzędu 49,95 dolarów.

Myślicie, że w związku z nadchodzącym sezonem wyźrebień rozwiązanie to przyjmie się wśród hodowców?

 

 

Pierwsza ciąża: stres nie tylko dla właściciela

Film promujący hodowlę – tak robią to w Australii

Share.

Leave A Reply