W sobotę – 27 kwietnia – obchodzimy szczególne święto – Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii. Tegoroczne obchody poświęcone są roli szczepień ochronnych, a hasło przewodnie brzmi – „Value of Vaccination”.

Światowy Dzień Weterynarii ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Światowego Towarzystwa Weterynarii (World Veterinary Association). Co roku jego obchody poświęcone są konkretnym tematom – istotnym z punktu widzenia medycyny weterynaryjnej. tegorocznym tematem przewodnim są szczepienia ochronne.

„Szczepienia to najcenniejsze narzędzie znajdujące się w arsenale każdego z lekarzy weterynarii. To preparaty nie tylko chroniące zdrowie zwierząt, ale również chroniące zdrowie ludzi”- podkreśla WVA.

Pamiętajmy, że praca lekarzy weterynarii jest niezwykle trudna – dlatego szanujmy ich trud, a w tym szczególnym dniu podziękujmy za ich pasję, poświęcenie i codzienną dbałość o zdrowie naszych najbliższych czworonożnych przyjaciół!

W imieniu redakcji składamy wszystkim lekarzom weterynarii najlepsze życzenia! Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i serce okazywane naszym zwierzętom i. Życzymy Wamwielu sukcesów w życiu zawodowym, a także satysfakcji z pełnionej misji.

Share.

Leave A Reply