„Badania laboratoryjne w monitorowaniu stanu zdrowia i postępów treningowych u koni wyścigowych” to tytuł konferencji z udziałem prof. Davida Horohova z Gluck Equine Research Center Kentucky (USA). Spotkanie odbędzie się w niedzielę – 19 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Konferencja będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami związanych z badaniami morfologicznymi krwi oraz interpretacją ich wyników. W trakcie spotkania poruszona zostanie tematyka ekspresji genów prozapalnych u koni pełnej krwi trenowanych w Kentucky, a także zmiany w ekspresji genu u koni trenowanych do wyścigów w zależności od stopnia obciążenia oraz jako zapowiedź urazu.

W trakcie spotkania omówiony zostanie również wpływ suplementacji żywieniowej na ekspresję genów prozapalnych w przebiegu treningu, a także interpretacja badań hematologicznych i biochemicznych krwi u koni wyścigowych oraz wskaźniki zapalenia we krwi koni klinicznie zdrowych i koni chorych.

Konferencja odbywać się będzie w języku angielskim, a uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Więcej szczegółów na stronie Facebook.

Organizatorami wydarzenia są: Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, Polskie Towarzystwo Hipiatryczne, Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych Oddział w warszawie, Warszwska Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Koło Naukowe Medyków Weterynaryjnych SGGW, Tor Wyścigów Konnych „Służewiec”, Polski Klub Wyścigów Konnych.

Badanie krwi pomoże w diagnozie kolki

 

Interleukina-17 odpowiedzialna za RAO

 

Share.

Leave A Reply