Niemiecki Związek Jeździecki prowadzi ze środowiskiem jeździeckim dyskusję w sprawie używania czarnej wodzy w czasie zawodów i pokazów – przyznał w rozmowie z angielskim portalem „Horse and Hund” rzecznik prasowy organizacji.

Przypomnijmy, że według nowych uregulowań od 1 stycznia na terenie Szwajcarii zakazane będzie stosowanie czarnej wodzy w trakcie zawodów – zarówno w czasie rozprężenia, jak i dekoracji. Ogłaszając swoją decyzję władze szwajcarskiego związku podkreśliły, że chcą się aktywnie angażować w poprawę dobrostanu koni, a czarna wodza przyczynia się do niewłaściwego i „negatywnego wizerunku jeździectwa”.

Redakcja „H&H” zapytała inne wiodące związki jeździeckie o ich stosunek do zmian, jakie mają miejsce w Szwajcarii. Niestety odpowiedź napłynęła wyłącznie ze strony Niemieckiego Związku Jeździeckiego – gdzie czarna wodza jest dopuszczona na zawodach, ale wyłącznie do rozprężania konia (bez skoków) oraz na wyjazd do dekoracji. Rzecznik prasowy niemieckiej federacji przyznał, że organizacja prowadzi w tej sprawie rozmowy ze środowiskiem jeźdźców i trenerów. Czy Niemcy podążą śladami Szwajcarii?

Share.

Jeden komentarz

  1. hahahaha tyle właśnie umieją i na tym im zależy „a czarna wodza przyczynia się do niewłaściwego i „negatywnego wizerunku jeździectwa”. Konie mają głęboko w d…

Leave A Reply