Stołeczny Tor Wyścigów Konnych chce wprowadzić nowoczesny system ewidencji koni przyjeżdżających na służewiecki tor. Systemem mają być również objęte wierzchowce trafiające do służewieckiego szpitala. Właściciele koni alarmują – że to zły pomysł, który utrudni ratowanie koni w stanach zagrażających życiu np. w kolkach.

O komunikacie przekazanym przez pełnomocniczkę zarządu – panią Dorotę Pazderską – poinformował jeden z najlepszych służewieckich trenerów – tr. Adam Wyrzyk.

Spółka zajmująca się Służewcem – Totalizator Sportowy – chce by wjazd i wyjazd każdego konia trafiającego do stajni pobytowych, gościnnych, a także do szpitala – był rejestrowany w systemie informatycznym. Jego testy mają się zacząć już od najbliższego tygodnia 15 marca.

Zgodnie z przesłanym do zainteresowanych pismem konie będą musiały być zgłaszane do biura – osobiście lub mailowo – na minimum 24 godziny przed planowanym przyjazdem, a brak zgłoszenie nie będzie uprawniał do wjazdu ze zwierzęciem na teren mieszkalno -stajenny. Dane sprawdzane podczas weryfikacji będą musiały zawierać nazwę konia, numer chip oraz informacje związane z celem pobytu.

Zdaniem środowiska takie rozwiązanie skutecznie utrudni tratowanie koni w stanach zagrażających życiu. Co więcej może również komplikować ratowanie najmłodszych koni przy matkach, które w momencie przyjazdu do służewieckiego szpitala nie będą posiadać jeszcze chipu.

 

Share.

3 komentarze

  1. Przekazaliśmy pytania o wjazd koni w stanach nagłych do biura WTWK oraz Totalizatora Sportowego- jak tylko otrzymamy odpowiedź przekażemy ją czytelnikom.

  2. Dziękuję. Miałem sytuację gdy z zawodów koń został zawieziony o 21, a rano już był po operacji. Cóż, najwyżej będzie wjazd z bramą.

Leave A Reply