Jesteście ciekawi, jak działają wędzidła JK System? Najnowszy film pokazuje, jak kiełzno – stworzone przez Jerzego Krukowskiego – zachowuje się przy nawet najdelikatniejszych ruchach ręki.

Wędzidła przygotowane są ze skóry, która pod wpływem śliny i ciepła idealnie układa się w końskim pysku. A co o samym wędzidle mówi jego pomysłodawca?

Wędzidło JK SYSTEM to moja odpowiedź na ,,pro-końskie” podejście do jeździectwa. Powstało w wyniku moich doświadczeń jeździeckich i trenerskich, a motorem do szukania rozwiązania najbardziej przyjaznego dla końskiego pyska była moja klacz Apokalipsa M, którą dostałem z problemem permanentnego wyrzucania języka, a także współpraca z dr nauk wet., zajmującym się psychologią treningu koni – Krzysztofem Skorupskim, który, dzieląc się ze mną swoją wiedzą naukową, dał mi zielone światło na innowacyjne myślenie o pracy z koniem. Wędzidło  jest skórzane, trójczłonowe. Dzięki swojej elastyczności anatomicznie układa się w końskim pysku, co jest istotne ze względu na to, że każdy koń ma inny kształt pyska. Konstrukcja wędzidła umożliwia jednostronne działanie np. przy pracy nad rozluźnieniem potylicy, bez wywierania większego nacisku na inne części pyska. ” – podkreśla Jerzy Krukowski, tegoroczny wicemistrz Polski w WKKW.

Po lekturze dzisiejszych doniesień o urazach końskich pysków generowanych nawet przez najprostsze kiełzna, warto zastanowić się nad zapewnieniem naszym wierzchowcom komfortowych warunków treningu.

 

Share.

Leave A Reply