W trakcie tegorocznego XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 doszło do istotnych przetasowań w klasyfikacji wydziałów kształcących przyszłych lekarzy weterynarii. 

„Dzięki wieloletniej pracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Ranking Szkół Wyższych zyskał wysoką renomę. Jest to jeden z najbardziej kompetentnych rankingów, a przy tym jest żywy – modyfikuje kryteria, usprawnia je, nadąża za zmianami– powiedziała w swoim przemówieniu wiceminister ds nauki i szkolnictwa wyższego,  Teresa Czerwińska. – Ranking służy młodym ludziom, kiedy podejmują decyzję o wyborze uczelni. To także narzędzie, dzięki któremu uczelnie porównują się między sobą. Może też pomóc w zaistnieniu polskich uczelni w rankingach światowych”.

Oceniając wydziały brano pod uwagę m.in. ocenę kadry akademickiej, preferencje pracodawców, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, czy też dostępność do wysoko wykwalifikowanej kadry.

W tegorocznej edycji – najlepszym wydziałem medycyny weterynaryjnej – okazał się Wydział Medycyny Weterynaryjnej  SGGW, który w łącznej klasyfikacji uzyskał 100 pkt. i awansował z pozycji wicelidera, jaką zajmował w 2015 roku. Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, który awansował w klasyfikacji z czwartej pozycji.

Ranking Perspektyw – Weterynaria 2016

Uczelnia/Wydział/Miejsce w rankingu 2015/Punktacja

1. SGGW w Warszawie Wydział Medycyny Weterynaryjnej (miejsce w 2015 roku: 2) 100
2. UP we Wrocławiu Wydział Medycyny Weterynaryjnej (miejsce w 2015 roku: 4) 97.48
3. UWM w Olsztynie Wydział Medycyny Weterynaryjnej (miejsce w 2015 roku: 1) 94.90
4. UP w Lublinie, Wydział Medycyny Weterynaryjnej (miejsce w 2015 roku: 3) 89.48
5. UP w Poznaniu Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach  (miejsce w 2015 roku: 6) 72.72
6. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR (miejsce w 2015 roku: 5) 46.74

 

Która z uczelni najlepsza w kształceniu lekarzy weterynarii?

 

 

 

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply