Blisko 60 tys. funtów uzbierali lekarze weterynarii uczestniczący w charytatywnym rajdzie i wykładach zorganizowanych w ramach projektu „VETs with Horsepower 2017”. W trakcie ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaangażowani w nią lekarze odwiedzili również Polskę!

Inicjatywa angielskiego środowiska lekarzy weterynarii zainicjowana została w 2010 roku przez profesora Dereka Knottenbelta z Uniwersytetu w Liverpoolu. Od tej daty lekarze weterynarii przemierzający Europę i wygłaszający wykłady, na których wstęp można uzyskać dzięki przekazaniu datku na wskazany cel charytatywny, zebrali ponad pół miliona funtów.

W ubiegłoroczne edycji – kiedy to lekarze zaangażowani w projekt „VETs with Horsepower 2017” odwiedzili Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe w Pawłowicach – udało się zebrać przeszło 60 tys. funtów. Kwota ta pozwoliła m.in. na zakup konnego ambulansu na potrzeby fundacji The Gambia Horse and Donkey Trust. Część funduszy trafi również do brytyjskiej Fundacji Heros, która powstała na początku lat 90-tych ubiegłego wieku i zajmuje się pracą z końmi po karierze wyścigowej i znajdowaniem im nowych domów.

W trakcie ubiegłorocznej akcji lekarze 'z oktanami w krwi’ przejechali na 14 motocyklach ponad 3293 mile odwiedzając 11 państw i przekazując najnowszą wiedzę weterynaryjną podczas 10 dni prelekcji.

Oczywiście zaraz po zakończeniu ostatniej edycji charytatywnego rajdu motocyklowego lekarze zapowiedzieli, że w tym roku ich trasa biegnąć będzie przez kraje Półwyspu Skandynawskiego (Danię Szwecję i Norwegię) oraz Niemcy.  W trakcie „VETs with Horsepower 2018” lekarze będą zbierać fundusze na zakup urządzeń diagnostycznych oraz chirurgicznych dla senegalskiej Szkoły Weterynaryjnej w Dakarze, a także na wsparcie sanktuarium dla nosorożców i słoni w Południowej Afryce.

Źródło: Heros Charity, VETS with Horsepower

Share.

Leave A Reply