Na co dzień lekarze weterynarii starają się pomagać naszym podopiecznym. Niestety życia bywa przewrotne i zdarzają się sytuacje, w których to my koniarze możemy pomóc lekarzom. W takim momencie życia znalazła się dr n. wet. Agata Porzuczek, która z powodu poważnej choroby onkologicznej liczy na pomoc ludzi dobrej woli.

O dr n. wet. Agacie Porzuczek i jej walce z chorobą pisaliśmy już w listopadzie 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy młoda lekarska stanęła do walki z rakiem jajnika. Kiedy nadzieja na leczenie w Polsce zginęła, o zdrowie i życie Agaty Porzuczek postanowili zawalczyć lekarze z kliniki Rotkreuzklinikum w Monachium. W ośrodku przeprowadzono skuteczną operacje ratujące życie oraz podjęto leczenie (niedostępnymi w Polsce lekami), które przez wiele miesięcy pomogło skutecznie walczyć z chorobą.

„To wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie finansowe wsparcie wielu ludzi, nie tylko przyjaciół, ale także środowisk zawodowych i sportowych. Za pośrednictwem Fundacji EDF Polska udało się zebrać kwotę, która zapewniła dalsze leczenie za granicą (nierefundowane przez NFZ). Z wielkim sukcesem Agata wracała do sił. Przez ponad rok była wolna od komórek nowotworowych”- czytamy w komunikacie Fundacji EDF Polska, pod opieką której znajduje się lekarka.

Niestety listopad 2016 roku przyniósł wznowę, ale lekarze w niemieckiej kliniki zadeklarowali dalszą gotowość do walki z chorobą. Niestety – jak to często bywa w leczeniu onkologicznym – terapia wymaga wysokich nakładów finansowych. Najbliżsi oraz Fundacja EDF Polska proszą o wsparcie i pomoc w uzbieraniu funduszy na dalsze leczenie dr Agaty Porzuczek.

„Agata Porzuczek ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2008 roku a w 2011 obroniła rozprawę doktorską zrealizowaną w Katedrze i Klinice Chirurgii UP we Wrocławiu. Od tego czasu zajmowała się leczeniem koni w całej Małopolsce. Jest osobą o wielkim sercu. W chorobie wspiera innych chorych, którzy walczą o życie” – apelują organizatorzy zbiórki.

Redakcja KZJ przyłącza się do apelu #LEKARZOMWPOTRZEBIE

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji EDF Polska nr rachunku 66 1560 0013 2353 6765 9000 0010 z dopiskiem „Agata Porzuczek” lub „Porzuczek”

Share.

Leave A Reply