Nieoczekiwanie w środę 18 stycznia, Marek Szewczyk zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego.

Jak sam przyznaje na decyzja ta podyktowana była względami merytorycznymi, jak również osobistymi.

„Zdałem sobie sprawę, że nie będę w stanie zrealizować dwóch najważniejszych punktów swojego programu wyborczego tj. dokonania profesjonalizacji biura PZJ oraz rozwiązania problemu wszechobecnego konfliktu interesów na poziomie osób decyzyjnych, głównie chodzi o menedżerów konkurencji, ale także o przewodniczących komisji problemowych”- podkreślił Marek Szewczyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Jeździeckiego.

Wskazał również, że przyczyną tej sytuacji są zarówno kwestie finansowe, jak również napotkany przez niego wielki opór środowiska.

„Uświadomienie sobie tego stanu rzeczy sprawia, że straciłem motywację i nie widzę sensu dalszego trwania na funkcji prezesa Związku. Z drugiej strony ta sytuacja wprawiła mnie w stan poważnego stresu, którego negatywne skutki sprawiły, że obawiam się o stan swojego zdrowia”- ocenił Marek Szewczyk.- „Ta informacja zapewne wiele osób zaskoczy i rozczaruje. Bardzo przepraszam tych, których zawiodłem”.

Przypomnijmy, że na stanowisko prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Marek Szewczyk wybrany został 18 grudnia 2016 roku, podczas Zjazdu Delegatów w Lesznie.

 

 

Share.

2 komentarze

  1. Jeśli dorosły człowiek kandyduje na takie stanowisko to nalezy przypuszczać ze zrobił rozeznanie z czym przyjdzie mu sie zmierzyć. Jeśli następnie po miesiącu traci motywacje to nie brzmi to poważnie. P

Leave A Reply