Klinika Equi Vet Serwis dra Macieja Przewoźnego poszukuje koni, które mogłyby skorzystać z zabiegów krioterapii. Prowadzona terapia to część badań, jakie prowadzone są w wielkopolskiej placówce.

„Od pewnego czasu mamy w naszej klinice kriokomorę dla koni. Wykonane do tej pory zabiegi i badania dają w naszej opinii bardzo obiecujące wyniki. Chcemy dokładniej sprawdzić skuteczność krioterapii wśród koni z bardzo ostrymi stanami zapalnymi” – czytamy w komunikacie umieszczonym na fanpejdżu kliniki w serwisie Facebook.

Lekarze w wielkopolskiego szpitala poszukują 6 koni-pacjentów z ostrym zapaleniem stawu – nie starszym niż 7 dni(synovitis/capsulitis), ostrym urazem ścięgna ( również nie starszym niż 7 dni) lub ochwatem w fazie ostrej. „Jeśli Twój koń cierpi na któryś z ww. urazów – pozwól nam przyspieszyć jego powrót do zdrowia!”- zachęcają.

Na swojej stronie wyjaśniają również, że zabiegi krioterapii są zabiegami o działaniu ogólnoustrojowym. Obecnie znajdują szerokie zastosowanie u ludzi, gdzie wykazują bardzo korzystny wpływ na wiele schorzeń układu ruchu. Lekarze z kliniki Equi Vet Serwis wyjaśniają, że pobyt w kriokomorze trwa 3-4 minuty. Po tym czasie koń przez określony czas-w zależności od schorzenia-stępuje (kinezyterapia).

„Koszt pobytu konia w klinice jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY, szacowany na ok. 10 dni (10 sesji w kriokomorze 1x dziennie)”- czytamy w komunikacie. W celu uzyskania szczegółowych informacji nalezy kontaktować się z lek. wet. Olgą Banaszak GSM 664170017.

 

 

 

Share.

Leave A Reply