Prof. Sławomir Pietrzak z Uniwersytetu Przyrodniczego Lublinie będzie nowym prezesem stadniny koni w Janowie Podlaskim.

W trakcie trwającej (15 czerwca) konferencji prasowej, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych – Waldemar Humięcki, przedstawił nowego szefa SK Janów Podlaski. Konkurs wygrał prof. dr hab. Sławomir Pietrzak – koniarz, pracownik Katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i jednocześnie prezes WKJ Lublin.

W konkursie na stanowisko prezesa lubelski naukowiec pokonał: Ryszarda Pazyrę, Wojciecha Jankowskiego,oraz Lucjana Cichosza.

Gratulujemy!

 

„Profesor Sławomir Pietrzak zajmuje się użytkowaniem koni sportowych i doskonaleniem metod ich oceny, analizą chodów konia, interakcjami między jeźdźcem a koniem.

Jest sędzią międzynarodowym w ujeżdżeniu i WKKW, trenerem jeździectwa, gospodarzem toru, a także Prezesem Lubelskiego Klubu Jeździeckiego i opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Biologów i Hodowców Zwierząt”- czytamy na oficjalnej profilu UP w Lublinie w serwisie Facebook.

Share.

13 komentarzy

  1. Wreszcie ktoś, kto wie jak wygląda koń i ma pojęcie o jeździectwie i koniach od lat, i nie powie, że to jego nowe hobby <3

Leave A Reply