Problemy górnych dróg oddechowych wywołujące niewydolność treningową oraz nowoczesne metody diagnostyki i leczenia będą tematem przewodnim spotkania z lek. wet. Janem Trelą, które odbędzie się 10 października z inicjatywy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Spotkanie z lek. wet. Janem Trelą dedykowane jest właścicielom oraz trenerom koni, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu schorzeń górnych dróg oddechowych oraz nowoczesnych możliwości diagnostyki i leczenia.

Jan Trela jest absolwentem studiów specjalizacyjnych chirurgii koni w Davis, USA. Po ukończeniu wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, oraz odbyciu licznych staży zagranicznych został przyjęty na staż w Stanach Zjednoczonych. Odbył roczną praktykę a następnie pracował w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych klinik dla koni, Alamo Pintado Equine Medical Center w Kalifornii.

Następnie otrzymał stypendium amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów weterynaryjnych i jako pierwszy lekarz z Polski otrzymał szansę odbycia specjalizacji (rezydentury) z chirurgii koni na najlepszym weterynaryjnym uniwersytecie w USA. W 2014 ukończył specjalizację i po zdaniu egzaminów nadany mu został prestiżowy tytuł Diplomate of American College of Veterinary Surgeons (DACVS).

Od kilku lat odbywa liczne podróże w celu podnoszenia swoich umiejętności i poznawania nowych przypadków klinicznych. Regularnie jeździ i operuje w klinikach w Dubaju, Kairze i Pardubicach, jak również prowadzi wykłady na konferencjach i zjazdach chirurgicznych na całym świecie. Od miesiąca mieszka na stałe w Polsce„- informują w komunikacie organizatorzy spotkania – Polski Klub Wyścigów Konnych.

https://poczta.pb.pl/service/home/~/Trela.jpg?auth=co&loc=pl&id=138346&part=2
Lek. wet. Jan Trela jest absolwentem studiów specjalizacyjnych chirurgii koni w Davis, USA. Praktykę klinicysty zdobywał m.in w klinice Alamo Pintado Equine Medical Center w Kalifornii. Jako chirurg może pochwalić się prestiżowym tytułem Diplomate of American College of Veterinary Surgeons (DACVS).

 

Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się w sobotę 10 października w restauracji Podkowa ok. godziny 18:00. Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie swojej obecności e-mailem na adres m.kacprzyk@pkwk.org do 7.10.2015 r. Więcej bieżących informacji o wykładzie znajdziecie na oficjalnej stronie PKWK na Facebook’u.

 

 

Share.

2 komentarze

  1. Spotkanie chyba nie będzie na warszawskim Służewcu tylko w restauracji: „Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 października, w restauracji Podkowa ok. godziny 18:00. Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie swojej obecności e-mailem na adres m.kacprzyk@pkwk.org lub pod nr tel. 664 95 90 45 do 7.10.2015 r. „

  2. Z opisu zrozumieliśmy, że jest to restauracja znajdująca się przy Torze Wyścigów Konnych- jeśli wprowadzamy w błąd to rzeczywiście dziękujemy za wyprostowanie tej informacji

Leave A Reply