Za dwa tygodnie największe, halowe zawody w Polsce zagoszczą w Lublinie. Na zamkniętej w piątek (15 stycznia) liście zgłoszeń znalazło się 135 zawodników z 7 państw . W konkursach dosiadać będą ponad 256 koni.

Sportowym zmaganiom tradycyjnie towarzyszyć będzie również atrakcyjna oferta szkoleniowa – kurs pierwszej pomocy dla koniarzy przygotowany przez Fundację Horsesport.pl oraz lekarzy z Centrum Zdrowia Konia. Jak podkreślają organizatorzy w trakcie zajęć uczestnicy kursu zdobędą podstawową wiedzę z zakresu diagnostyki, badania klinicznego koni. Dowiedzą się także, jak postępować w nagłych przypadkach w oczekiwaniu na lekarza weterynarii.

Kurs składać się będzie z dwóch części: teoretycznej (wykładu i prezentacji) oraz praktycznej, podczas której kursanci będą mieli okazję samodzielnie wykonać podstawowe zabiegi pod nadzorem doświadczonego lekarza weterynarii.

Przewidziany zakres tematyczny szkolenia obejmować będzie m.in.:
◾podstawy anatomii i fizjologii koni;
◾objawy, rozpoznanie i sposoby leczenia najczęściej spotykanych chorób koni;
◾rodzaje diagnostyki;
◾sposoby badania klinicznego;
◾samodzielna diagnostyka i podstawowe zabiegi weterynaryjne.

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Share.

3 komentarze

  1. Bardzo przydatne tymbardziej jesli chodzi o doraźną pomoc. Ciekawe tylko czy kursanci mądrze wykorzystają wiedzę i czy przez przypadek później sami nie będą „leczyć”. 😉

Leave A Reply