Wszystkim lekarzom weterynarii – z okazji ich dzisiejszego święta tj. Światowego Dnia Weterynarii –  składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spełnienia zawodowego oraz samych grzecznych pacjentów!

Światowy dzień weterynarii to okazja do złożenia lekarzom naszych czterokopytnych podopiecznych  najserdeczniejszych życzeń i podziękowań za poświęcenie, z jakim oddają się swojej profesji. Światowe Towarzystwo Weterynarii, które jest głównym inicjatorem obchodów podkreśla, że jest to dzień promowania nie tylko samej profesji ukierunkowanej na zdrowie zwierząt, ale również jej odpowiedzialnej roli społecznej.

Tegoroczne obchody zwracają szczególną uwagę na temat profilaktyki i opracowywaniu zrównoważonych praktyk hodowli zwierząt, które wpływają nie tylko na ich dobrostan, ale również dobre samopoczucie ludzi oraz czystość środowiska naturalnego.

Globalne wyzwania takie jak: pogorszenie stanu środowiska naturalnego, rosnąca populacja ludzi, ograniczanie zasobów naturalnych i pojawienie się kolejnych chorób odzwierzęcych, sprawiają, że lekarze weterynarii zaczynają odgrywać kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju globu.

W imieniu redakcji dziękujemy wszystkim lekarzom weterynarii, zajmującym się zarówno naszymi większymi, jak i mniejszymi towarzyszami życia, za ich trud poświęcenie i ogrom empatii okazywany naszym zwierzętom.

 

Foto: congerdesign CC0 Public Domain

 

Share.

Leave A Reply