Za nieco ponad tydzień w Ponadregionalnym Rolniczym Centrum Kongresowym w Pawłowicach odbędzie się kolejna edycja konferencji charytatywnej „VETs with Horsepower”. Uczestnictwo w spotkaniu to nie tylko szansa poszerzenia wiedzy, ale również wsparcia dwóch organizacji charytatywnych – budującej szpital dla koni fundacji The Gambia Horse and Donkey Trust oraz zajmującej się dziećmi fundacji Ethelbert Child and Youth Care Centre.

Tegoroczne spotkanie w podwrocławskich Pawłowicach to szansa na pogłębienie ugruntowanie wiedzy hipiatrycznej, którą prezentować będą cenieni lekarze weterynarii m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA czy Austrii. W trakcie konferencji przewidziano sześć godzin wykładów szkoleniowych dla studentów i praktykujących lekarzy weterynarii oraz wszystkich osób zainteresowanych medycyną weterynaryjna koni. W tegorocznej edycji tematyka wykładów obejmować będzie takie zagadnienia jak – znieczulenie w terenie, schorzenia grzbietu u koni dorosłych, interpretację wyników badań laboratoryjnych czy biegunki u koni dorosłych. Dodatkowo eksperci omówią znaczenie arytmii i szmerów serca wykrytych podczas badania kupno-sprzedaż, nowości w diagnostyce i terapii ochwatu, a także przypadki kliniczne leczone za pomocą akupunktury. Wśród wykładów przewidziano również prelekcje poświęcone okulistyce koni, zaburzeniom koordynacji ruchowej, bezpiecznych miejsc przeprowadzania trepanacji zatok.

Wśród prelegentów znajdą się:

Prof. Josh Slater (The Royal Veterinary College)
Prof. Derek Knottenbelt (University of Glasgow)
Prof. Roger Smith (The Royal Veterinary College)
Dr Edmund Hainish (University of Vienna)
Dr Jessica Kidd (Prywata praktyka, UK)
Dr Caroline Hahn (University of Edinburgh)
Dr John Burford (University of Nottingham)
Dr David Bardell (University of Liverpool)
Dr Jenny Croft (Prywatna praktyka, Szkocja)
Dr Deon von Tonder (Prywatna praktyka, RPA)
Dr Dietrich von Schweinitz (Konsultant, UK)
Dr Mike Hewetson (Pretoria University, RPA)

Warto podkreślić, że celem akcji obejmującej cykl konferencji weterynaryjnych w całej Europie (oprócz Pawłowic podobne spotkania odbędą się lub już się odbyły w Wiedniu, Brnie, Utrechcie , Pradze, Lublanie) jest wsparcie dwóch organizacji charytatywnych – fundacji The Gambia Horse and Donkey Trust oraz południowoafrykańskiej fundacji Ethelbert Child and Youth Care Centre. Pierwsza z nich zbiera fundusze na funkcjonowanie szpitala dla koni i zwierząt pracujących, a także prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie promowania właściwego traktowania i opieki nad zwierzętami pracującymi. Druga natomiast otacza opieką sieroty oraz dzieci odebrane rodzicom z powodu przemocy fizycznej i seksualnej. Osią jej działania jest również edukacja rodziców oraz prowadzenie zajęć umożliwiającym dzieciom powrót do rodzinnych domów.

Do uczestnictwa w wydarzeniu współorganizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych – koszt uczestnictwa to minimum 50 złotych, które należy wpłacić za pośrednictwem serwisu justgiving.com.

Więcej informacji  znajdziecie w wydarzeniu w serwisie FB. Zapraszamy również do polubienia strony inicjatywy Vets with Horsepower .

 

Share.

Leave A Reply