Rozgrywane na sopockim hipodromie zawody CSIO 5* obfitować będą nie tylko w sportowe emocje, ale również będą szansą na porządny zastrzyk wiedzy. W dniach  6-7.06.2015 po raz pierwszy na Pomorzu odbędzie się Zjazd Akademii Hodowcy i Jeźdźca, do uczestnictwa w którym gorąco zachęcamy!

Piętnaste spotkanie Akademii Hodowcy i Jeźdźca rozpocznie Joanna Zdanowska – dyplomowanej masażystka koni metodą Equiter, która poprowadzi wykład „Masaż i krioterapia, jako profilaktyka w treningu sportowym koni”. W czasie prelekcji poruszy tematy związane z samodzielną oceną kondycji mięśniowej koni, rozpoznaniem niepożądanych reakcji bólowych, a także omówi masaż i krioterapię, jako elementy nieodzowne w treningu sportowym koni.

 W trakcie wykładu „Dosiad przepuszczalny” Natalia Jasicka-Krugiołka – fizjoterapeuta, absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalizująca się w psychosomatyce, zagłębi się w ludzkie ciało i odkryje przed uczestnikami kluczowe elementy blokujące swobodę ciała jeźdźca. Jeśli chcesz wiedzieć jak dążyć do osiągnięcia przepuszczalności i symetrii w działaniu pomocami z obu stron, a także jak jeździec kształtuje ciało swojego wierzchowca – na tym wykładzie powinniście być.

Natomiast dla wszystkich planujących zakup konia ciekawym spotkaniem będzie wykład lek. wet. Grzegorza Chajęckiego – absolwenta Wydziału Weterynarii Wrocławskiej Akademii Rolniczej oraz delegata weterynaryjnego na największych zawodach jeździeckich w Polsce i za granicą. Podczas prelekcji zatytułowanej „Badanie kupno-sprzedaż koni” podpowie słuchaczom na co należy zwrócić szczególną uwagę kupując konia, wyjaśni także na czym polega badanie TUV i jak patrzeć na zdjęcia rtg wykonywane podczas skrupulatnego badania.

O właściwym dopasowaniu siodeł, a także tym- jak wpływają one na prawidłowy dosiad jeźdźca, właściwą motorykę i wydajność ruchu konia, opowie Małgorzata Goetel – licencjonowany saddlefitter marki Stübben,  czynna zawodniczka WKKW, licencjonowany trener PZJ. Jesteśmy pewni, że wiedzę przekazywaną na wykładzie powinien posiadać każdy jeździec – szczególnie, że właściwe spasowanie siodła pozwala uniknąć  poważnych w skutkach urazów grzbietu, które mogą wykluczyć konia z użytkowania na wiele miesięcy.

Uwadze koniarzy polecamy również wykład Diny Zawadzkiej – trenera biznesu, od 12 lat związanej z branżą szkoleniową, właścicielką konsorcjum doradczo-szkoleniowego Open Grupa Dobrych Trenerów oraz założycielką i koordynatorką zespołu trenerów oraz facylitatorów Open by Horses. W trakcie prezentacji „Horse Assisted Education” Dina opowie o połączeniu tradycyjnych szkoleń samorozwojowych z pracą w asyście koni. Rozwinie temat lustra naszych intencji  oraz opowie jak samodzielnie wykorzystać codzienny kontakt z końmi w celu rozwijanie i poprawiania relacji z ludźmi.

W niedzielne południe Dariusz Domagała poprowadzi wykład poświęcony „Podstawom biomechaniki ruchu konia i jeźdźca”. W trakcie szkolenia słuchacze usłyszą m.in. jak właściwie pracować siedząc w siodle tak, by nie przeszkadzać koniowi w najlepszym wykorzystaniu jego potencjału.

Pełen program XV Zjazdu Akademii Hodowcy i Jeźdźca na stronie internetowej AHiJ oraz w wydarzeniu utworzonych w serwisie Facebook.

 

Share.

Leave A Reply