Międzynarodowa Federacja Jeździecka usunęła z oficjalnego kalendarza międzynarodowych zawodów w rajdach długodystansowych dwie imprezy, jakie w tym roku miały zostać rozegrane na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Sankcja dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich to pierwsza decyzja nowego zarządu FEI. Jak podkreślają władze federacji podjęte kroki to pokłosie głośnych wypadków oraz skandali dopingowych, jakie ostatnio miały miejsce w czasie zawodów rozgrywanych w Emiratach. Przypomnijmy, że miesiąc temu w trakcie rozgrywanego rajdu Al Reef rozgrywanego w Adu Dabi jeden ze znajdujących się w czołówce koni- Splittery Creek Bundy– nagle złamał obie kończyny przednie. Jak donosi brytyjska prasa blisko 20 minut zajęło służbom weterynaryjnym dotarcie do zwierzęcia i jego humanitarna eutanazja.

Nowy zarząd FEI podkreśla, że swoją decyzją chce zagwarantować koniom ich dobrostan. Jednocześnie ta informacja stawia też pod dużym znakiem zapytania organizację przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Rajdach Długodystansowych 2016, które zgodnie z decyzją jaka zapadła 11 grudnia 2014 roku odbywać się będą w Dubaju. Już teraz dwie europejskie federacja jeździeckie- szwajcarska i belgijska – zapowiedziały bojkot imprezy.

 

Share.

Leave A Reply