W dniach 21-27 listopada w Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego (Road Safety Week). W ramach kampanii edukacyjnej zatytułowanej 'Dead or Dead Slow?’  angielska organizacja – British Horse Society (BHS) – przedstawiła smutne statystyki związane z uczestnictwem koni w wypadkach drogowych.

Niestety na drogach Wielkiej Brytanii w ostatnich pięciu latach (okres od listopada 2010 roku do marca 2016) wydarzyło się 2070 wypadków z udziałem koni. W ich wyniku aż 181 koni i 36 kierowców straciło życie. Ale to nie wszystko raport przedstawiony w ramach kampanii 'Dead or Dead Slow?’ wskazuje, że ponad połowa wypadków (1158) miała miejsce pomiędzy godzinami 10 a 15 – czyli w środku dnia! Natomiast w przypadku 20 wydarzeń kierowca w momencie wypadku korzystał z telefonu komórkowego!

Alan Hiscox, dyrektor odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa w BHS przypomniał, że organizacja regularnie apeluje do kierowców mijających jeźdźców i ich konie do zwolnienia i zachowania bezpiecznej odległości. Z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego organizacja przypomniała również spot z kampanii edukacyjnej promującej bezpieczne zachowania zarówno ze strony jeźdźców, jak również kierowców.

 

 

Share.

Leave A Reply