W dniach 7-10 września europejską stolicą medycyny weterynaryjnej koni zostanie brytyjskie Birmingham, w którym odbywać się będzie doroczny kongres Brytyjskiego Towarzystwa Hipiatrycznego (British Equine Veterinary Association- BEVA).

Jak co roku organizatorzy kongresu – Brytyjskie Towarzystwo Hipiatryczne- szykują dla uczestników prawdziwą naukową ucztę. W trakcie tegorocznego kongresu przewidziano bowiem blisko 90 godzin pogłębionych wykładów i warsztatów (poświęconych chirurgii oraz diagnostyce obrazowej), które obejmować będą najbardziej aktualne problemy medycyny weterynaryjnej koni. Wśród zaproponowanych tematów znalazły się problemy kliniczne związane z biegunką u dorosłych koni (dr Andrew van Eps i Sarah Mack), parazytologią koni (sesja moderowana przez Richarda Hepburn), kolką i silnymi dolegliwościami bólowymi w obrębie jamy brzusznej ( Kate McGovern i Harry Carslake) oraz ochwatem (sesja moderowana przez Celię Marr). Organizatorzy deklarują, że poruszane zagadnienia będą dotykać zarówno lekarzy weterynarii, jak również obszarów interesujących dla kowali, fizjoterapeutów oraz techników weterynaryjnych. Kongres BEVA otwarty jest na lekarzy na różnych etapach kariery zawodowej, a także środowisko pielęgniarek hipiatrycznych.

Zachęcając do uczestnictwa w BEVA 2016 – Marie Ripping, główna pielęgniarka kliniki Scarsdale Vets, podkreśliła, że tegoroczny kongres jest świetnym miejscem do wymiany doświadczeń oraz poszerzania wiedzy. Jej zdaniem nieocenionym elementem nadchodzącego spotkania będzie również możliwość przetestowania nowych rozwiązań zaproponowanych przez producentów sprzętu medycznego, które będą prezentowane w trakcie równolegle odbywających się targów.

Share.

2 komentarze

Leave A Reply