Blisko 1,5 mln dolarów kosztować będzie uruchomienie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Calgary ośrodka dedykowanego medycynie sportowej koni.

W nowej placówce obok wdrażania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, znajdzie się również przestrzeń do realizacji ambitnych badań klinicznych. Naukowcy nie kryją, że ośrodek ma być także kuźnią talentów oraz miejsce realizacji staży podyplomowych dla absolwentów wydziału weterynaryjnego. Centrum ma również dysponować zapleczem rehabilitacyjnym, który będzie umożliwiał końskim pacjentom bezpieczny powrót do sprawności w przypadku nabycia kontuzji.

Podczas inauguracji placówki dr Renaud Léguillette nie ukrywał, że liczy na to, że ośrodek będzie miał znaczący wpływ na poprawę dobrostanu i jakości opieki weterynaryjnej świadczonej koniom zamieszkującym prowincję Alberta.

Uruchomienie Centrum Medycyny Sportowej Koni nie byłoby jednam możliwe bez wsparcia finansowego. Pierwszą instytucją, która przelała darowiznę w wysokości 250 tys. dolarów była firma Calgary Stampede, która znana jest w regionie z organizacji imprez – tym również jeździeckich.

 

Źródło: Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Calgary  

 

Która z uczelni najlepsza w kształceniu lekarzy weterynarii?

Stopień naukowy dla uczelnianego folbluta

Share.

Leave A Reply