Już za dwa miesiące w klinice Equi Vet Serwis dr Macieja Przewoźnego odbędzie się szkolenie „Badanie kupno-sprzedaż w światowej perspektywie”. Kurs – obejmujący zarówno zajęcia teoretyczne, jak również praktykę- dedykowany jest praktykującym lekarzom weterynarii oraz studentom kierunku medycyna weterynaryjna.

Dwudniowe szkolenie – które zaplanowano na 24-25 marca – prowadzone będzie przez trójkę międzynarodowych ekspertów – dr n. wet. Mette Uldahl z Danii, Malcolma Morley’a, członka Royal College of Veterinary Surgeons, a także dr. n wet. Carstena Rohde z Niemiec, który jest członkiem dwóch największych towarzystw hipiatrycznych European College of Veterinary Surgeons (ECVS) oraz American College of Veterinary Surgeons (ACVS). Program kursu obejmuje część teoretyczną (w której będą mogli uczestniczyć studenci) oraz część praktyczną. Ta ostatnia obejmie takie zagadnienia jak – badanie statyczne ogólne i układu mięśniowo-szkieletowego, badanie w ruchu, a także badań neurologicznych.

Zagraniczni prowadzący przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z badaniami TUV z perspektywy międzynarodowej. W trakcie szkolenia znajdzie się miejsce dla dyskusji nad różnicami w badaniach w zależności od przeznaczenia konia, a także poruszone zostaną aspekty związane z identyfikacją, szczepieniami, bioasekuracją oraz kontrolą antydopingową w trakcie badania kupno-sprzedaż.

Kurs odbędzie się w klinice EQUI VET SERWIS dr Macieja Przewoźnego w podpoznańskim Buku. Organizatorem szkolenia jest Veterinary Professional Development, a jegoprogram został zweryfikowany i zaaprobowany przez Brytyjskie Towarzystwo Lekarzy Hipatrów (BEVA- British Equine Veterinary Association).

Więcej o szkoleniu i warunkach uczestnictwa na stronie kliniki EQUI VET SERWIS.

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply