Władze europejskich państw chcą ograniczać zużycie nieodnawialnych źródeł energii. W Finlandii rząd chce w tym celu zatrudnić konie! Najnowsze plany koalicji rządzącej przewidują wykorzystanie końskiego nawozu, jako paliwa do przydomowych pieców.

W najnowszych planach fińskiego rządu przedstawionych w poniedziałek – 15 czerwca – duże nadzieje na poprawę stanu atmosfery i zmniejszenia zużycia paliw nieodnawialnych pokłada się  koniach. Według najnowszego raportu 77 tysięcy koni i wytwarzany przez nie obornik pozwoli na ogrzanie aż 20 tysięcy domów mieszkalnych.

W ocenie decydentów wykorzystanie obornika pomoże nie tylko rozwiązać problem spadających zasobów źródeł nieodnawialnych takich jak węgiel czy gaz ziemny, ale również pomoże właścicielom stajni w usuwaniu i zagospodarowywaniu niepotrzebnego im obornika.

Ale to nie wszystko! Do 2016 roku Finlandia chce całkowitego zakazu przyjmowania odpadów organicznych na wysypiska.

Źródło: BBC

Share.

4 komentarze

  1. no i normalnie zadnarewelacja. A czym palili nasi praprzodkowie? mamucim łajnem- wysuszonym uprzednio, a Indianie prerii, gdzie drewno było na wage złota- bizonim łajnem wysuszonym uprzednio. A jak ogień był już goracy to dokładali kości , ale do tego trzeba było sobie zbudowac nawiew 🙂 więc normalnie w komiknu ;-)))))

Leave A Reply