W dniach 15-16 października na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Torze Wyścigów Konnych na Partynicach odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Harmonia Konia w Medycynie Naturalnej i Sportowej” z udziałem Joyce Harman- uznaną lekarz weterynarii, specjalistką z zakresu fizjoterapii, medycyny alternatywnej oraz medycyny sportowej koni.

Spotkanie poświęcone będzie holistycznemu podejściu do medycyny weterynaryjnej, fizjoterapii oraz fizjologii treningu koni. Spotkanie prowadzone przez Joyce Harman to unikalna możliwość poszerzenia  wiedzy zarówno przez hodowców, trenerów, jeźdźców, jak również właścicieli koni, zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii. Organizatorzy zachęcają również do uczestnictwa w spotkaniu studentów kierunków – związanych z medycyną weterynaryjną, zootechniką oraz kierunków pokrewnych związanych z hipologią. Przewidują, że na spotkanie przybędzie nawet 250 uczestników.

Eksperci o medycynie holistycznej

Pisząc o październikowej konferencji należy przedstawić główną prelegentkę spotkania – Joyce Harman. Ukończyła studia na wydziale medycyny weterynaryjnej w Virginii Maryland w 1984. Po studiach wyjechała do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, by studiować fizjologię treningu koni i medycynę sportową. Jej nadrzędnym celem było poszukiwanie lepszych, bezpieczniejszych metod trenowania i leczenia koni.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych pracowała w New Jersey w klinice dla koni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt dostępny w owym czasie. Niestety wciąż nie można było pomóc niektórym koniom. W sytuacji, kiedy medycyna konwencjonalna nie dawała pożądanych rezultatów, Joyce sięgała po akupunkturę. W 1990 roku została certyfikowanym weterynaryjnym akupunkturzystą. Zdecydowała się również na otwarcie własnej kliniki, gdzie chciała stosować akupunkturę, więc przeprowadziła się do Virginii i w 1990 roku powstała Harmany Equine Clinic. W 1994 zdobyła certyfikat w chiropraktyce i ukończyła zaawansowany kurs homeopatii weterynaryjnej. W tzw. międzyczasie ukończyła wiele kursów medycyny holistycznej dla zwierząt.

Joyce Harman przekonuje, że najlepsze podejście do konia to działanie w zespole, w którym zaangażowany jest lekarz weterynarii, terapeuci, podkuwacze, dentyści, trenerzy oraz profesjonalni sprzedawcy siodeł.

Warto podkreślić, że prelegentka zasiadała w wielu radach weterynaryjnych stowarzyszeń, pełniła również funkcję prezydenta Amerykańskiego Stowarzyszenia Holistycznej Medycyny Weterynaryjnej (American Holistic Veterinary Medical Association), a także była przewodniczącą komitetu Medycyny Alternatywnej w Amerykańskim Stowarzyszeniu Praktyków Koni (American Association of Equine Practitioners) w okresie, kiedy komitet opracowywał swoje pierwsze wytyczne.

Joyce Harman jest autorką wielu publikacji w czasopismach naukowych i branżowych, a także całych rozdziałów książek dotyczących jej specjalizacji. Poprowadziła wiele wykładów w kraju i za granicą. Napisała książkę – która jest obecnie numerem jeden wśród pozycji podejmujących tematykę dopasowania siodeł. Co więcej wynalazła nowy, przyjazny patent dla koni cierpiących na otyłość, które wymagają stosowania ścisłej diety.

Szczegóły spotkania i rejestracji:

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz rejestracji uzyskacie na oficjalnej stronie konferencji „Harmonia Konia w Medycynie Naturalnej i Sportowej” oraz na oficjalnym profilu współorganizatora Equine Massage Szkoła Rehabilitacji Koni @EqmaSzkolaRehabilitacji

Redakcja portalu „Koń Zdrowy Jak” objęła spotkanie oficjalnym patronatem medialnym.

 

Share.

Leave A Reply