Smutne wiadomości napłynęły do Polski z Anglii. Czołowa brytyjska zawodniczka paraujeżdżenia – Natasha Baker – straciła swojego podstawowego konia. Z polskiej hodowli Cabralem wywalczyli złoto podczas ubiegłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

W pożegnaniu zamieszczonym na jej oficjalnej stronie, brytyjska zawodniczka przyznaje, że powodem nagłej choroby było zatrucie bakterią gram dodatnią z rodzaju Clostridium.

W pożegnaniu Natasha Baker napisała:

„Moje serce została całkowicie złamane. W miniony weekend straciłam moją bratnią duszę, najlepszego przyjaciela i partnera w tańcu. Zmarł po krótkiej chorobie wynikającej z zakażenia małej rany bakterią z rodzaju Clostridium.”

Bakterie z rodzaju Clostridium są jedną z najczęstszych przyczyn zapalenia jelit u dorosłych koni i źrebiąt. Część ze szczepów tych bakterii uważana jest za organizmy komensaliczne tj. pozostające w symbiozie z innym organizmem (w tym przypadku końmi). Część z nich dostając się jednak do ran może powodować poważne zakażenia przyranne m.in. zgorzel gazową.

 

Źródło: natasha-baker.com

 

Share.

4 komentarze

Leave A Reply