W odpowiedzi na pytania naszej redakcji – władze stołecznego Toru Wyścigów Konnych zapewniają, że konie wjeżdżające do służewieckiego szpitala w stanach zagrożenia życia będą podlegać innym procedurom, niż te zaplanowane dla koni ścigających się na torze. Zdaniem rzecznika prasowego służewieckiego toru – planowany pilotaż systemu informatycznego ma na celu ocenę jego zastosowania w praktyce i ewentualne wyłapanie 'krytycznych’ sytuacji, które będą wpływać na jego działanie.

W rozmowie z redakcją Sylwester Puczen, rzecznik prasowy stołecznego Toru Wyścigów Konnych zapewnił, że pilotaż nowego rozwiązania ma z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo koniom przebywającym na torze, z drugiej ma wskazać 'krytyczne’ momenty, dla których konieczne będzie zweryfikowanie wprowadzanych zasad.

„Nie chcemy wylewać dziecka z kąpielą, dlatego pilotaż będzie dotyczyć wyłącznie koni przyjeżdżających do stajni pobytowych, treningowych i gościnnych/ Pismo w tej sprawie skierowane było do wybranych trenerów. Zapewniam, że każdy koń – wymagający pomocy szpitala – zostanie wpuszczony na teren toru”- zapewnił Sylwester Puczen.

Dodatkowo publikujemy pismo, które otrzymaliśmy na maila.

Celem wdrożenia systemu rejestracji wjazdu i wyjazdu koni na Tor Wyścigów Konnych Warszawa Służewiec jest zapewnienie pełnej ewidencji koni przebywających na naszym torze, w tym informacji o ich liczbie, miejscu postoju, najemcach stajni. Dodatkową zaletą wprowadzanego systemu informatycznego będzie ograniczenie obiegu papierowej dokumentacji, co pozwoli na płynny ruch koni. Równocześnie dzięki systemowi zwiększy się także bezpieczeństwo koni przebywających już w boksach stajennych na terenie TWKS. Szczególnie poprzez ograniczenie wjazdu koni o niewiadomym pochodzeniu (zwłaszcza koni z transportu zagranicznego, których stanu zdrowia nie znamy).

Tak jak poinformowaliśmy w piśmie – termin zgłaszania koni do stajni pobytowych, gościnnych, treningu został określony na minimum 24 godziny przed przyjazdem koni na teren TWKS. Oczywiście jeżeli chodzi o temat wjazdu do szpitala to stosownie do jego funkcji, uwzględniony zostanie w systemie jego szczególny charakter. Zapewniam, że każdy koń potrzebujący leczenia zostanie wpuszczony na teren toru.

Testy, o których mowa w cytowanym piśmie rozpoczną się 15 marca br., mają charakter wewnętrzny i będą angażować jedynie trenerów i właścicieli zaproszonych do testów. Pismo do trenerów i właścicieli koni miało charakter informacyjny. Natomiast o szczegółowych zasadach funkcjonowania systemu będziemy informować po zakończeniu testów„.

Share.

4 komentarze

  1. Wtedy należy poprosić Pana na bramie aby podpisał papier że nie wpuścił konia i bierze odpowiedzialność za konsekwencje swojej decyzji.

Leave A Reply