Już jutro w podwarszawskim ośrodku K.J. Aromer obędzie się szczególne szkolenie dla wszystkich właścicieli oraz opiekunów koni. Zajęcia poprowadzi lek. wet Ludmiła Strypikowska ze specjalistycznej praktyki EQUIMED.

„Kurs pierwszej pomocy dla koniarzy” to szkolenie, w którym uczestniczyć powinien każdy właściciel konia, opiekun oraz jeździec. W trakcie teoretycznej części spotkania poruszone zostaną zagadnienia obejmujące podstawy anatomii i fizjologii koni. W programie przewidziano również obszerny blok poświęcony objawom, rozpoznaniu oraz sposobom leczenia najczęstszych wśród koni schorzeń, a także zostaną zaprezentowane rodzaje diagnostyki wykorzystywanej przez lekarzy. Dodatkowo uczestnicy kursu zapoznają się możliwościami samodzielnej diagnostyki oraz podstawowymi zabiegami weterynaryjnymi, które mogą wykonać w nagłych sytuacjach.

W trakcie praktycznej części szkolenia uczestnicy nauczą się jak mierzyć podstawowe parametry życiowe koni, a także jak oceniać konia w ruchu i stopień jego kulawizny. Dodatkowym atutem będą także ćwiczenia praktyczne z wiązane z toaletą ran, zabezpieczaniem ran oraz wykonywanie opatrunków.

O prowadzącej: lek. wet. Ludmiła Strypikowska, absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pracę zawodową początkowo związała ze Szpitalem Koni na stołecznym Służewcu, gdzie zdobywała doświadczenia z zakresu ortopedii, interny oraz anestezjologii. Obecnie prowadzi własną praktykę EQUIMED i jest w trakcie specjalizacji z zakresu chorób koni na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

KZJ, czyli Ministerstwo Zdrowia Koni gorąco zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu. Więcej informacji na stronie organizatora kursu: Fundacji Horsesport.

 

Share.

Leave A Reply