W najbliższą sobotę (15 kwietnia) lekarze weterynarii, zoofizjoterapeuci oraz fizjoterapeuci będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu światowej klasy japońskiego chiropraktyka dr Kenzo Kase twórcy metody kinesiotaping (kinesio z łac. kinesiologia – kinezjologia, taping z ang. – plastrowanie).

Historia metody kinesiotaping sięga lat 80-ych XX wieku. Wówczas to zaobserwowano, że mięśnie utrzymywane w ruchu poprawiają krążenie, zmniejszając tym samym ból i przyspieszając proces gojenia. To właśnie ta wiedza zainspirowała japońskiego chiropraktyka dra Kenzo Kase, do opracowania w 1979 terapii mięśni”- piszą organizatorzy wydarzenia. Kenzo Kase jest założycielem i prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Kinesioterapii (Society of Kinesio Taping Association International) oraz prezydentem Kinsio University.

W trakcie spotkania w Polsce uczestnicy będą mieli okazję otrzymać informacje związane z samą metodą kinesiotapingu koni. Zapoznają się również z metodami jej stosowania oraz najczęściej wykonywanymi aplikacjami.

Zajęcia odbędą się w sobotę 15 kwietnia 2017r w godzinach 9-12 na obiektach Gospodarstwa Agroturystycznego i Stajni Lider Kiełpin przy ul. Brzegowej 127 w Łomiankach. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać w formie mailowej na  adres: ag@kinesio.com.pl.

 

Share.

3 komentarze

Leave A Reply