Na mapie Warszawy pojawia się miejsce, w którym sportowcy – w tym również jeźdźcy- będą mogli pracować nad równowagą pomiędzy swoim ciałem, emocjami oraz oczekiwaniami.

Bracka 22 to miejsce, gdzie jeźdźcy będą mogli pracować nad swoim rozwojem. Poprzez zintegrowaną opiekę psycho-fizyczną obejmująca m.in. masaż i fizjoterapię, terapię ciała poprzez ruch, coaching, trening mentalny oraz psychoedukację, sportowcy pracować będą nad rozwojem swojego umysłu oraz ciała.

Zespół tworzący „Świadomy Sport” chce by uczestnicy cyklicznie organizowanych warsztatów – zwiększali zaufanie i wiarę w siebie, umieli przekierowywać emocje w energii, a także potrafili uzyskiwać optymalny stan koncentracji i mobilizacji. Dodatkowym aspektem ma być budowa równowagi mięśniowej, wsparcie koordynacji ruchowej oraz budowanie nowych wzorców ruchowych.

Kim są twórcy „Świadomego Sportu”:

Magdalena Flis-Kuc Zajmuje się zwiększaniem zaufania i wiary w siebie, przekierowaniem emocji w energię do działania , przekształcaniem doświadczeń we wnioski do dalszej pracy. Absolwentka dwóch warszawskich uniwersytetów w zakresie resocjalizacji (UW) i psychologii ( UKSW ), od niedawna Coach w zakresie psychologii sportu. Założyciel i przez wiele lat właściciel sklepu jeździeckiego Konski Świat stworzonego z pasji i zamiłowania do tych pięknych zwierząt i sportu. Od 2015 roku psycholog z uprawnieniami dogoterapeuty. Obecnie zdobywa i poszerza swoją wiedzę na licznych warsztatach z dziedziny psychosomatyki , czucia mentalnego i komunikacji z własnym ciałem . Dzięki zdobytemu doświadczeniu w sporcie a dokładnie w lekkiej atletyce docenia połączenie predyspozycji z systematycznością i pracą wielu środowisk w budowaniu sukcesu sportowego.

Bartosz Berendt Zajmuje się wspieraniem zawodników i zespołów w procesie planowania i realizacji celów sportowych i pozasportowych. Pomaga identyfikować i rozwijać czynniki mające wpływ na dyspozycję startową. Wspiera trenerów w rozwijaniu kompetencji przywódczych, integrowaniu zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i kształtowaniu efektywnej komunikacji w grupie. Pracuje z zawodnikami nad uzyskiwaniem stanu optymalnego do wykonania zadania obejmującego właściwą koncentrację, zarządzanie emocjami, mobilizowanie się i motywowanie oraz radzenie sobie z presją i oczekiwaniami. Dodatkowo pomaga w rozwoju kariery, a także przygotowaniu do zakończenia kariery sportowej.
W swoim podejściu integruje coaching, który jest metodą rozwoju opartą na budowaniu świadomości i autorefleksji, z najnowszymi odkryciami z obszaru neurobiologii i psychologii sportu, które pomagają zrozumieć i wykorzystać wiedzę o funkcjonowaniu ciała człowieka.
Posiada akredytację Master Certified Coach wydaną przez International Coach Federation i akredytację Superwizora coachingu wydaną przez Izbę Coachingu. Ukończył Psychologię Sportu Pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Studiował na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Magdalena Sobczyńska – Wołejszo Zajmuje się terapią ruchem (kinezyterapią), to znaczy: budowaniem równowagi mięśniowej, wspomaganiem koordynacji ruchowej, budowaniem świadomości własnego ciała, wprowadzaniem nowych wzorców ruchowych. W swojej pracy opiera się głównie na metodach: Pilates, Feldenkreis, Lehnert – Schroth oraz wykorzystuje elementy technik: Gaga, Contact Improvisation, Aksis Syllabus, Dynamic Neuromuscular Stabilization. Propaguje idę świadomego sportu, wprowadzając programy rozwijające sprawność ruchową i świadomość ciała jeźdźców, jak również zawodników innych konkurencji.

 

Więcej informacji o planowanych warsztatach i szkoleniach przeczytacie na profilu FB lub stronie www.swiadomysport.pl .

Share.

Leave A Reply