Amerykański portal VeterinarianEDU.org przygotował ranking najbardziej wpływowych lekarzy weterynarii. W czołówce rankingu znalazł się hipiatra – Alan J. Nixon, dyrektor medyczny Cornell Ruffian Equine Specialists oraz szef Ortopedyczne Laboratorium Porównawczego na Uniwersytecie w Cornell.

Doktor Alan J. Nixon uplasował się na 10 pozycji rankingu m.in. dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwój nowoczesnych metod leczenia ostrych urazów ortopedycznych z wykorzystaniem transplantacji komórek chrząstki oraz terapii komórkowych. Na co dzień związany jest z Uniwersytetem w Cornell, gdzie na wydziale medycyny weterynaryjnej kieruje multidyscyplinarnych laboratorium zajmującym się badaniami nad schorzeniami ortopedycznymi u zwierząt oraz ludzi. Dodatkowo aktywnie działa w zespole Cornell Ruffian Equine Specialists, w którym pełni funkcje dyrektora medycznego. Jest również autorem dwóch książek poświęconych ortopedii koni. W 2009 roku – dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwój medycyny weterynaryjnej koni został przyjęty do elitarnego grona „Equine Research Hall of Fame”.

 

Alan Nixon
Alan J. Nixon aktywnie udziela się m.in. Amerykańskim Stowarzyszeniu Lekarzy Hipiatrów oraz Amerykańskim towarzystwie Genów i Terapii Komórkowych.

 

Ranking przygotowywany przez portal VeterinarianEDU.org bierze pod uwagę zarówno dotychczasową pracę lekarzy, ale również ich zaangażowanie w holistyczne i niestandardowe podejście do problemów klinicznych. W tegorocznym rankingu wyróżniono lekarzy weterynarii, którzy w praktyce klinicznej korzystają również z alternatywnych metod np. akupunktury.

 

 

 

 

 

 

 

Share.

Leave A Reply